Spam

S Co to jest spam? Prawdopodobnie każdy użytkownik Internetu, na pewno wielokrotnie natrafił na niechciane wiadomości. Jako, że znajdują się w nich zazwyczaj niechciane treści, które zostały przesłane odbiorcy bez jego wiedzy, czy zgody, łatwo trafiając na spam o uczucie irytacji.

Czym jest spam?

Zwykle spotykamy się z nim, korzystając z poczty elektronicznej oraz przeglądając strony internetowe. Bywa również wysyłany poprzez SMS. Czym tak naprawdę jest spam? Definicja mówi, że tym określeniem nazywa się masowo rozpowszechniane w przestrzeni online wiadomości, które są odbiorcy niepotrzebne. Ich popularność spowodowała, że elektroniczne skrzynki pocztowe posiadają obecnie filtry, dzięki którym spam trafia do specjalnie dla niego przeznaczonego folderu.

Oferta: Telefoniczne odzyskiwanie długów, Badanie rynku ankieta

Czy spam jest niebezpieczny?

Choć skutki tego rodzaju wiadomości najczęściej ograniczają się do wywołania irytacji, to niektóre z nich mogą nieść ryzyko zainfekowania urządzenia, na którym się je odczytuje, bądź prób wyłudzenia. Jak się przed tym uchronić? Najlepszym rozwiązaniem jest ostrożność i usuwanie wiadomości, które uważamy za spam. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą też spróbować podjąć się prób konfiguracji narzędzi do filtrowania spamu, aby jego ilość trafiająca na skrzynkę została maksymalnie zmniejszona.

Zmień język