Aktualności

Lead generation

L Sprzedaż produktów i usług wymaga dobrania odpowiedniej strategii. Pozyskiwanie klientów nie jest proste, zwłaszcza w przypadku branż o dużej konkurecyjności. Jak dotrzeć do osób, które z dużym prawdopodobieństwem zainteresuje oferta? Sposobem na przyciągnięcie takich klientów i na efektywny rozwój sprzedaży jest pozyskiwanie leadów.

Lead generation – co to jest?

Lead generation, czyli generowanie leadów, oznacza proces pozyskiwania danych kontaktowych i informacji o osobach, które z dużym prawdopodobieństwem będą zainteresowane produktami lub usługami firmy. Leady to potencjalni klienci, których pozyskuje się przy pomocy różnych narzędzi marketingowych. Ten sposób na powiększanie grona klientów sprawdza się zarówno w średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach. Warto zaznaczyć, że nie zawsze pozyskiwanie leadów oznacza szansę na wzrost sprzedaży – by tak się stało, trzeba zadbać by były one wartościowe.

Generowanie leadów – efektywne kampanie

Sposobem na pozyskiwanie wartościowych leadów są odpowiednio dopracowane kampanie lead generation. Co to jest? To zbiór działań mający na celu skuteczne dotarcie do grupy docelowej. Podstawą efektywności tych działań jest szczegółowe dopracowanie charakterystyki osób, do której kampania ma być

skierowana. Generowanie leadów może być sposobem na zwiększenie sprzedaży, ważne jest jednak kompleksowe podejście i dobór odpowiednich strategii, narzędzi i metod. Najpopularniejszymi sposobami na pozyskiwanie leadów jest wykorzystanie m.in.: telemarketingu, email marketingu i newsletterów, blogów, mediów społecznościowych, event marketingu, a także tradycyjnych form reklamy.

Zmień język