Aktualności

Chat online

C Co to jest czat? Rozwój technologii umożliwia szybką i sprawną komunikację już nie tylko w przypadku bezpośredniego kontaktu, ale też online. Taką formą kontaktu za pomocą internetu może być właśnie czat. W czacie mogą uczestniczyć zarówno dwie osoby, wtedy posiada on charaktery prywatny, lub więcej osób – wówczas nazywa się go publicznym. Poza tym do wyrażania emocji, które towarzyszą wysyłanym treściom, służą tzw. emotikonki, które w założeniu mają pomóc w komunikacji emocji, które mogłyby umknąć w komunikacji tekstowej. A Do czego najczęściej się go wykorzystuje? Zastosowań jest wiele, co sprawia, że popularność tej formy komunikacji nieustannie wzrasta.

Oferta: Outsourcing obsługi klienta

Wirtualna rozmowa – co to jest czat?

Przez czat rozumiemy głównie serwis internetowy, bądź dziś częściej aplikację która umożliwia szybką wymianę wiadomości tekstowych pomiędzy osobami z niego korzystającymi. Na co dzień ta forma komunikacji cieszy się szerokim zainteresowaniem zarówno wśród indywidualnych użytkowników, jak i pozwala prowadzić profesjonalne działania marketingowe. Obecnie czaty często funkcjonują na stronach internetowych firm i sklepów. Za ich pomocą można skontaktować się z klientem, który również dzięki ich istnieniu zyskuje szansę nawiązania dialogu z osobą posiadającą specjalistyczną wiedzę o oferowanym produkcie czy usłudze. Aby skorzystać z czatu, konieczny jest dostęp do Internetu. W dzisiejszych czasach rozmawiać online można nie tylko poprzez komputer, lecz i przez urządzenia mobilne, na przykład smartfony. Co więcej, sporo czatów umożliwia tworzenie grup, w których wypowiadać może się kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu użytkowników.

Pochodzenie nazwy – czat czy chat?

Większość słów związanych z branżą informatyczną pochodzi z języka angielskiego. To z niego są one zapożyczane, niektóre ulegają „spolszczeniu”, inne natomiast nie. Dobry przykład na to zjawisko to właśnie pojęcie czatu. Pomimo faktu, że jego oryginalna nazwa zapisywana jest przez „ch”, czyta się ją przez „cz”. Z tego powodu zapis w języku polskim uległ modyfikacji. Zapewne miało to na celu uproszczenie wymowy i wyeliminowanie wszelkich wątpliwości, jak powinno się wyartykułować wymienione wyżej słowo. A więc jak pisać: czat czy chat? Dobra wiadomość jest taka, że obie wersje wciąż są stosowane.

Zmień język